Poštovane kolegice i kolege, cijenjeni zaposlenici, dragi učenici!
Autor: Helena Bošković, 11. 4. 2020.

U specifičnosti sam se završetka nastavne godine poigrao. Slika priča tisuću riječi. U drvetu sam vidio čestitku koju upućujem vama. Nitko se nije nadao provoditi ovako vrijeme Uskrsa, vrijeme radosti. Pitamo se kako tjeskobu pretvoriti u  radost? Je li se čovjek, kao u Edenu, ponovno poigrao Stvoritelja te mu je igra izmaknula kontroli? Mi, mali ljudi, nećemo nikada znati. Mnogi se živo sjećaju i vremena tjeskobe nedavnoga rata. Opasnost je bila tako čujna, vidljiva, opipljiva. Život i ljude doživljavali smo bliskima i vrijednima. Nije trebalo dugo za okretanje ljestvice životnih vrijednosti. Sada ponovno imamo vrijeme tjeskobe. Ovaj put opasnost ne čujemo, ne vidimo te ju ne možemo  opipati. Ima li u nama strpljenja prema onima čiji temperamenti ove tegobe teško podnose? Jesmo li počeli slagati ljestvicu vrijednosti: život, čovjek, ljubav....ili smo tjeskobni zbog užitaka koje si ne možemo priuštiti? Čašu strpljenja pretvorimo u more. Pustimo mašti da se razigra u ograničenim oblicima kretanja i uljepšajmo uskrsno vrijeme svima koji nas okružuju. Pazeći jedni na druge, prenesimo čestitku: "Sretan Uskrs!"

Ravnatelj Mato Džalto, prof.