I ove godine recite NE ovisnostima
Autor: Matej Lončar, 12. 3. 2020.

Letak pred Vama nastao je iz potrebe jer je današnji svijet prepun novih mogućnosti i izazova, a za mlade je istovremeno i prijetnja zbog mnogih ovisnosti koje im se nude. Autori su učenici drugih razreda u suradnji s profesorima i pedagoginjom Ekonomske i trgovačke škole Vinkovci. Cilj je letka skrenuti pozornost javnosti, posebno mladima na stalno prisutan problem svih oblika ovisnosti. Mlade osobe sklone su nagovarati druge da učine nešto što ne žele ili za što još nisu spremne. Takav vršnjački pritisak može se dogoditi i tebi. Tada si postavi pitanje: Je li bolje da me drugi prihvate ili je bolje da ostanem svoj? Dobro je znati da će te pravi prijatelji uvijek prihvatiti onakvog kakav jesi i da im se ne trebaš dokazivati. Također, iako to ne priznaju, ljudi cijene kada je netko svoj. Usudi se biti svoj i reci NE ovisnosti!